X
تبلیغات
زولا

پاسخ به سؤالات جدید 1

نظرتون راجع به سلولهای بنیادین چیه؟ 

بنده با تحقیق در مورد سلولهای بنیادین به عظمت و بزرگی ذات اقدس اله بیشتر پی بردم و تا مدتی مات و مبهوت مانده بودم، از اینکه چقدر علم وجود دارد که شاید بشر هنوز به آن دست پیدا نکرده، درمان بیماریها یا پیشگیری از بیماریها توسط سلولهای بنیادین امر مهم و اجتناب ناپذیر است و به نظر بنده اگر بوعلی سینا هم امروز حضور داشت، تمام کارها را رها می کرد و در این مورد فعالیت می کرد. 

برای رفع بلغم ونرمال شدن وزن  افرادلاغرچه توصیه ای می کنید؟ 

معمولا افراد لاغر بلغمی مزاج نیستند چون بلغم طبع سرد و تر دارد، و اگر تری بدن خشک شود فرد به سمت سودایی پیش خواهد رفت، اطلاعات مربوط به بلغم را در صفحه اصلی قرار می دهم. 

سلام.دختری17ساله هستم وبه شدت احساس گرگرفتی دارم طوری که اصلا طاقت گرماروندارم وبه شدت احساس عطش دارم  درصورتی که دست هاوپاهاوهمه جای بدنم سرده ولی احساس گرمای شدیدی دارم.لطفا منو راهنمایی کن!!!! 

طبع شما سرد است، و به احتمال زیلد غلبه بلغم دارید، غلبه اخلاط ابتدای ابتلاء به بیماریهاست، از خوردن خوراکیهایی مثل برنج، ماست، پنیر، شیر، ماکارونی، سوسیس و کالباس، غذای فریزری و ازاین دست پرهیز کنید دستورات لازم برای بلغمیها را انجام دهید. 

سلام.صورتم خیلی جوش میزنه بیش دکتر بوست رفتم بهم داروداده ولی هیچ تاثیری نداشته لطفا راهنمایی کنیدکه چطورمیشه ازدست این جوشاراحت شد؟؟ 

جوش زدن روی صورت و بدن تظاهرات وجود مشکلی در بدن است و در ردیف مشکلات پوستی قرار نمی گیرد، و شما که تجربه کردید دیدید که با زدن کرمهای مختلف و خوردن داروهای مختلف برطرف نمی شود، اولا جنسیت شما مشخص نیست، ثانیا طبع شما معلوم نیست و ثالثا نوع جوشها را مشخص نکردید، لطفا این اطلاعات را ارسال کنید تا دقیق تر پاسخ داده شود. 

دختری 20 ساله ام به محض خوردن داروی شیمیایی خونریزی پیدا می کنم و تبلی تخم دان دارم، چه کنم؟ 

تقریبا 10 گرم گل گاوزبان تازه را در یک لیوان آب بجوشانید دقت نمایید که فقط چند غل بزند سپس زرده ی تخم مرغ را در یک لیوان قرار داده و مرتب هم بزنید تا حالت زهم آن از بین برود سپس جوشانده گل گاو زبان را داغ داغ  روی ان بریزید و مجددا هم بزنید این محلول تقریبا به شکل شیر کاکائو در می آید کمی بعد از خنک شدن یک قاشق عسل یا نبات به آن اضافه کنید و روز دوم عادت ماهانه جرعه جرعه نوش جان کنید. 

برای درد عادت ماهیانه چه باید کرد؟ 

دستور قبل را انجام دهید. 

برای خارش آلت تناسلی یا مقعد چه کار کنیم؟ 

عمدتا علت خارش مقعد یا آلت تناسلی، مرطوب بودن محل و استفاده از لباسهایی تنگ و با الیاف مصنوعی است، بهترین کار آفتاب دادن محل، دقت در خشک بودن محل و تمیز بودن آن، عدم استفاده از تیغ برای رفع موهای زائد، چرب کردن با روغن بنفشه. 

علت اینکه زیر بغل یا روی قفسه سینه به درد می آید از چیست؟ 

این اشکال غالبا در خانمهایی با غلبه سودا دیده می شود، علتی که اینجانب رصد کرده ام و به آن پی برده ام درگیریهای عصبی عامل اصلی آن است و توصیه می کنم اگر یبوست دارید برطرف کنید، روی لباستان گلاب یا عرق هل بزنید، دست درمانی یا (رگ گیری) انجام دهید، یا اینکه چند مرحله حجامت نمائید. 

سلام دخترهستم وباتوجه به ویژگیهایی که برای افرادبلغمی توضیح دادید.بلغمی هستم وجوشهای صورتم درشت وقرمزاست که وموقع دراومدن اول همراه بادرده که بعدازمدتی دیگه دردنداره!!!!!!! 

حجامت دوره ای برای شما مفید است.  

برای آرتروز گردن چه کاری باید انجام دهیم؟ 

دست درمانی (کایروپراکتیک) یا زالو درمانی کنید. 

میگرن چگونه درمان می شود؟ 

زالو درمانی بسیار کارآمد است. 

سلام لطفا  روشها و نوشیدنیها یی معرفی نمایید  که برای ایجاد  تمرکز در مطالعه
و رفع خستگی ومفرح نیز باشد    با تشکر  از شما 

نوشیدنی که بسیار مفرح و آرام بخش است، دم کرده اسطوخدوس یا (لاواند) است، که جالینوس آنرا گیاه کامل نامیده است. 

اینجانب دارای 27 سال سن می باشم که تعدادی از موهای سرم و از آن بدتر چند تا از محاسنم هم سفید شده..... 

با توجه به اطلاعات داده شده شما غلبه بلغم دارید، شبها زودتر بخوابید، صبحها ورزش های هوازی انجام دهید، از لبنیات و ماءالشعیر و نوشابه های گازدارو چای و قند برحذر باشید، شیرینی جات قنادی و شکلاتها برای شما خوب نیست، چای کوهی، عسل، گردو، فندق، بادام، پسته، شیره بادام، مویز برای شما بسیار مفید است، هر روز عصر کاهو با سکنجبین عسلی میل نمائید، پانزده روز دم کرده برگ سنا و گل سرخ صبح ها میل فرمائید، مکیدن هلیله سیاه هر روز به مدت طولانی بسیار مفید است، ماساژ دادن پوست سر با روغن سیاهدانه هم کارآمد است. 

با سلام برای رفع خارش و شوره سر چکار کنم؟ 

پس از شستن سر بوسیله ی شوینده های گیاهی مثل صابون زیتون، گل سرشور روی سرتان بگذارید 10 دقیقه بماند. 

با سلام و تشکر از وبلاگ پر از مطلبتون فواصل عادت ماهیانه ام بسیار نزدیک شده و تقریبا ماهی سه بار عادت می شوم علتش چیست و چاره کار را بگویید؟لطفاٌ 

شما باید خیلی عصبی و فکری باشید و به احتمال زیاد غلبه سودا بر شما مستولی شده است، به طبیب طب سنتی مراجعه کنید تا سودا را از شما دور کند. 

سلام جناب دکتر چکار کنیم لکه های صورت بعد از حاملگی بر طرف شود؟ 

لکه هایی قهوه ای رنگ که روی صورت برخی خانمها در دوران حاملگی ظاهر می شود، همان تظاهرات سوداست، بهترین راه برطرف کردن آنها بعد از حاملگی خوردن غذاهای مقوی مثل کاچی و خوردن مسهل سوداست. 

سلام
من بعداز دوران خوابگاه دچار کاهش وزن شدیدی شدم.ازمایش کامل رفتم هیچ مشکلی نبود خدا رو شکر به غیر از کم خونی رایج خانوما.به پیشنهاد اطرافیان یک ماه هس قبل شام و ناهار یه استکان عرق یونجه میخورم.میخاستم بپرسم مصرف زیاد عرق یونجه ضرری نداره؟و برای اضافه وزنم همین منوال رو ادامه بدم یا پیشنهاد بهتری دارید؟
با اطلاعاتی که دادید: شما به دلیل درگیری تحصیلی و ایجاد فشارها و استرس های زیاد و دوری از خانواده به احتمال زیاد غلبه سودا پیدا کردید، مشخصات افراد سودایی را در وبلاگ گذاشته ام اگر چنین مشخصاتی دارید باید سودا را از بدن خود دفع نمائید. در ضمن کم خونی که شما فرمودید شایع است در خانوم ها! اگر در غذاهای آبکی مثل سوپ و خورشت هنگام طبخ آهن کوره رفته بندازید چنین اشکالی از بین می رود این را به دیگر خانومهایی که از قرص های آهن استفاده می کنند هم بگوئید. 

برای تقویت قوا ونیروی جنسی  خانم هاچه بایدکرد؟لطفاراهنمایی کنید 

هر روز تخم شلغم سفید را بکوبید و با عسل طبیعی مخلوط کنید و میل نمائید. 

سلام.برای برطرف کردن خارش معقدوآلت تناسلی چه توصیه ای دارید؟ 

اصلی ترین علت خارش رطوبت، دما و عدم وجود نور در محل شرمگاهی است، برای درمان: از لباسهای زیر نخی استفاده کنید، محل شرمگاهی را آفتاب بدهبد، پس از حمام و توالت خوب خود را خشک کنید و برای رفع خارش از روغن بنفشه استفاده نمائید. 

برای درمان لاغری چه توصیه هایی دارید؟ 

لاغرشدن افراد معمولا بدلیل غلبه سودا یا صفرا می باشد، و تا پاکسازی در بدن انجام نگیرد تغییری در فرد ایجاد نخواهد شد. 

محلی که برای سردرد زالو اندازی می شود کجاست؟ 

اگر طبیب تشخیص دهد که برای درمان سردرد نیاز هست زالو بیندازد، پشت گوش معمولاْ ناحیه انتهایی لاله گوش زالو میندازد.  

مدتی است تمام سرم درد میکنه و زندگیم را مختل کرده است، خانم هستم، رنگم سفید است، کمی شیرسوز هستم، بفرمائید چکار کنم ؟ 

شما دارای غلبه بلغم هستید، ضمن اینکه به قسمت ویژگیهای مزاج بلغم در وبلاگ مراجعه می کنید و موارد مندرج در آن را رعایت می کنید، سعی کنید همیشه سرتان را با کلاه پشمی بپوشانید بخصوص زمانی که از حمام بیرون می آئید و وقتی از خواب بیدار می شوید سریع از جا بلند نشوید و کمی دست و پای خود را حرکت بدهید تا خون در مغزتان جریان پیدا کند. 

سلام.استفاده ازچه نوع نوارهای بهداشتی روبه خانم هاتوصیه می کنید؟ 

از آنجایی که نوار بهداشتی پرز یا گرد از خود آزاد می نماید، این پرز یا گرد داخل رحم رفته و به دیواره رحم می چسبد و ایجاد خراش می نماید، لذا بهتر است از دستمال نخی که قبلاْ آفتاب داده شده است استفاده شود یا نوار بهداشتی داخل آن پیچیده شود. 

سلام- برای زخم رحم دکتر دستور داده است که باید سوزانده شود شما چه توصیه ای دارید؟ 

بهترین راه برای درمان زخم رحم تزریق واژینال عسل است، سوزاندن زخم داخل رحم چون محل مرطوب و گرم است باعث بروز مشکلات بعدی خواهد شد. 

سلام.پسری 7ساله دارم به آسم ریوی مبتلاست وتاالان هیچ درمانی نتونسته بهش کمک کنه.آیاطب سنتی راه کاری برای این بیماری داره؟؟؟ 

بهترین راه برای اینگونه کودکان پرهیز از خوردن سردیجات و استعمال گرمیجات بویژه عسل و برای دراز مدت متعادل کردن طبع مریض می باشد. 

برای رفع دائمی موهای زائد قدیمیا میگن نشادر + زهره بز (که البته حل نمیشه) آیا این نسخه موثره و ضرر نداره مخصوصا برای ناحیه تناسلی؟ و اینکه باید چقدر روی پوست بمونه؟ ممنون 

دفع در بدن از چند طریق انجام می شود، ادرار، مدفوع، پوست، گوش، چشم، بینی ... و موی زائد پس نتیجتاْ اگر جلوی رشد موهای زائد را بگیرید باعث عدم دفع سودا می شوید و ممکن است موجب بروز بیماری در بدن خود بشوید. 

برای رفع تیرگی ناحیه تناسلی بانوان چه  نسخه ای دارید ؟ 

احتمالاْ شما سودایی هستید، علامتهای افراد سودایی را در وبلاگ گذاشته ام مطالعه بفرمائید، اگر چنین باشد با دفع سودا مشکل برطرف خواهد شد، استفاده از نوره قدیمی نیز بسیار موثر است. 

برای درمان قطعی عفونت بانوان استفاده از بابونه و سرکه و جوش شیرین و سبزی تره و ... به طور مداوم کافیه؟ و برای چه مدت باید استفاده کنیم تا مطمئن بشیم برطرف شده؟ 

برای درمان قطعی باید ریشه را پیدا کنید و بخشکانید، معمولاْ علت اصلی این امر استفاده از نوار بهداشتی و شستشوی واژن در دوران ماهیانه و استفاده از تیغ است، اگر تزریق واژینال عسل انجام دهید ترشحات داخل رحم خارج می گردد و سپس با رعایت سه مورد بالا دیگر عفونت پیدا نخواهد شد. 

من (متاهل) قبلا از یک دکتر گیاه درمان نسخه ای برای افزایش .............. اما تا رضایت خیلی مونده آیا نسخه شما هم روی من بی تاثیر خواهد بود یا موثر ؟؟؟ نظر شما با کره محلی گاو چیست؟ واقعا چه کار کنم؟ 

با بررسی جمیع سوالات قبلی شما و سوال کنونی میشود اینگونه نتیجه گرفت که شما غلبه سودا دارید، انسان حساسی هستید و به شدت به ظاهر خود اهمیت می دهید ولی هرچه تلاش می کنید نتیجه عکس است، پیشنهاد بنده به شما این است که علامات غلبه سودا که در وبلاگ گذاشته ام را مطالعه کنید اگر در شما وجود داشت با بنده تماس بگیرید تا راهنمائیتان کنم یا اینکه به یک طبیب حاذق طب سنتی مراجعه نمائید. 

اندومتریوز.چه نوع بیماری است که اکثراخانم ها دچارآن می شوند؟ 

آندومتریوز به معنی وجود غدد آندومتریال و استرومای رحم در بیرون از آندومتر و عضله رحم است. لگن شایعترین محل آندومتریوز است. در این بیماری بافت اندومتر (مخاط رحم) پرکار در بیرون از محل اصلی (رحم) پایه ریزی می‌شود. این بافت در تمام بافت‌های بدن به جز طحال می‌شود به‌وجود آید، ولی رایج‌ترین محل پدیدآمدن آن و در ۵۰درصد موارد، لگن است که در این قسمت، تخمدان‌ها (در نزدیک ۴۰ درصد موارد) بیش از دیگر اندام‌ها گرفتار اندومتریوز می‌شوند. بنابراین همزمان با ماهانگی خانم‌ها این نقاط خونریزی می‌کنند که در نتیجه دشواری‌های فراوانی برای فرد به‌وجود می‌آید. رایج‌ترین آنها درد موقع پریود ماهانه یا نازایی و دردهای مزمن لگنی می‌باشد. 

سلام من پسری۲ساله دارم از۲۳روزگی لوب فوقانی ریه راستش رابه علت عفونت شدید برداشته اند ازهمان زمان دچار خس خس سینه شدید است دوبارهم در بیمارستان بستری و ساکشن ترشحات ریه شده اماهیچ فایده ای نداشته آیااین مشکل باطب سنتی درمان میشود.باتشکر  

بله - عسل و غذا های گرم بیشتر به ایشان بخورانید، از غذاهای سرد ماست و لبنیات و برنج هم پرهیز کند، اگر علائم بلغم دارد برطرف نمائید. 

باسلام،من زنی ۲۵ساله هستم میخواستم بدونم برای افزایش قدرت جنسی چه راه حل یادارویی رو توصیه میکنید.متشکرم 

افزایش قدرت جنسی مبهم است، ولی برای افزایش باء معمولاً از داروهای ترکیبی استفاده می شود آنهم در شرایطی که طبع بیمار شناسایی شود. می توانید با من تماس بگیرید. 

سلام.آیاشما توصیه می کنیدکه گوشت راازبرنامه غذایی حذف کنیم ورژیم گیاهی روپیش بگیریم؟ 

دقیقاً اینکار موجب طول عمر و سلامتی و برون رفت بیماریها و سموم از بدن می گردد. 

باسلام وخسته نباشیدمادری دارم۶۵ساله که ازکمربه پایین پاهایش دردمیکندوهرچه به دکترمراجعه میکند قرص آرامبخش میدهندوبااین قرصهااحساس تنگی نفس میکنند درضمن پاهایشان همیشه سرداست وآرتروز نیزدارند.باتشکر 

با نشانه هایی که شما داده اید طبع این خانم سرد است، برای درمان قطعی به علائم سودا و بلغم که در وبلاگ گذاشته ام مراجعه کنید و هر کدام که در ایشان وجود دارد اطلاع دهید تا راهنمایی کنم و برای درمان مقطعی و کم شدن درد با روغن کوهان شتر محل درد را چرب نمایند. 

باعرض سلام وخسته نباشید،من خانمی ۲۰ساله هستم طبع صفرایی وگرم دارم چندماهی است که اشتهایم به غذا زیاد شده وهمش احساس گرسنگی میکنم وزنم خیلی بالارفته وازچاقی خودم می رنجم و یبوست نیزدارم وصورتم کک ومک فراوان دارد.لطفامراراهنمایی کنید متشکرم 

اطلاعاتی که شما ارائه دادید با طبعی که عنوان نمودید همخوانی ندارد، علی ایحال برای غلبه بر برخی از مواردی که گفتید 1 - حجامت عام سه مرحله به فاصله 20 روز انجام دهید. 2 - برگ سنا و گل سرخ به اندازه مساوی، هرروز یک قاشق غذاخوری در یک لیوان آب جوش دم کنید صبح میل نمائید. 

دختری 18ساله هستم که در اطراف پستان هایم وزیر بغلم درد شدیدی رو احساس می کنم که نزدیک عادت ماهیانه ام شدید تر می شود و دردش به گونه ای است که احساس سوزش می کنم با دکتر زنان مشورت کرده ام و پس از معاینه بهم گفت که غده ای رو حس نمی کند نمی دونم که باز هم باید پیگیری کنم یا نه و مشکل اصلی من چیست ؟می خواستم اگر ممکنه راهنماییم کنید با تشکر 

با توجه به اطلاعاتی که بعداً فرستادید، شما غلبه سودا دارید، این درد و دیگر علائمی که ذکر کردید از غلبه سودا است، ابتداء می بایست یبوست خود را درمان کنید که بوسیله برگ سنا و گل سرخ اینکار انجام می پذیرد، اگر رفع نشد با تنقیه آب ولرم یبوست را رفع کنید، توصیه هایی که افراد سوداوی باید بکار بندند را در وبلاگ گذاشته ام انجام دهید، از خوردن غذاهای فریزری و مانده، سوسیس و کالباس، برنج، نمک یددار، چای و قند، شیرینی جات قنادی و غذاهای بسته بندی به شدت پرهیز کنید. با خوردن منضج و مسهل سودا انشاءالله مشکل شما برطرف خواهد شد. بدانید که معمولاً بروز درد در بدن معمولاً اعلام بدن و هشدار برای رفع مشکلاتی است که در آینده برای انسان پیش خواهد آمد.

سلام ببخشید یک سوالی داشتم می خواستم بگم کودکان هموفیلی  در اثر ضربه به مفاصلشون دچار خون ریزی شده وآن عضو ممکن است فلج شود مگر این که با عمل جراحی رگ های خونریزی کننده را مسدود کنند ولی جدیدا در کشور ما روش جدیدی مرسوم شده است که ابتدا خونی که در مفصل جمع شده را با سرنگ می کشند سپس فسفر رادیواکتیو را به محل اضافه می کنند تا رگ ها دچار مرگ شده و خون ریزی بند بیاید ومفصل به حالت عادی برگردد.می خواستم بدونم که طب سنتی برای این شرایط چه راهکاری دارد .با زالو درمانی آیا می توان به این بیماران کمک کردیانه .ممنون می شوم اگر جواب گوی من باشید 

برای برخی از بیماریها مانند هموفیلی زالو درمانی محدودیت کاربرد دارد و به چنین بیمارانی به روش های دیگر طب سنتی می شود کمک کرد، توصیه می شود اینگونه بیماران حضوراً به طبیب طب سنتی مراجعه کنند و تمام توصیه های طبیب را بکارببرند. 

بعد از زایمان تکه ای کوچک از حفت باقی مانده است مدتی د ارو خورده ام اما دفع نشده .چه درمانی توصیه می شود؟ 

نیم مثقال کندر را بکوبید، با عسل مخلوط کنید صبح ناشتا میل بفرمائید.

با عرض سلام
من به ورم معده مبتلا شدم و درد شدید در زیر نافم دارم برای درمان آن چه دستوری می فرمایید؟ 

برای ورم معده : ریشه کاسنی، ریشه شیرین بیان، ریشه ریوند چینی، انیسون، سیاه دانه، رازیانه، آویشن شیرازی، بابونه ی شیرازی، شاه تره و مخلصه از هر کدام 3 مثقال مخلوط و به 12 قسمت مساوی تقسیم کنید. هرروز صبح یک قسمت آن را بجوشانید سپس آب آنرا صاف کرده شیرین و قبل از صبحانه میل کنید. برای درد زیر ناف اطلاعات بیشتری لازم است می توانید با من تماس بگیرید. 

خانمی هستم از گرگان، چون همسرم دارای چهار خواهر است و یک پسر، خیلی خواهان این هستیم که فرزند پسر داشته باشیم، فرزند اولم دختر است و همین مرا حساس کرده است انواع داروها و توصیه ها از قبیل تزریق عسل، عرق کاسنی و غیره را انجام داده ام، مزاج صفراوی خودم و همسرم داریم و بسیار نگران و استرسی هستم لطفا راهنمایی کنید. 

همیشه درنظر داشته باشید دختر یا پسر شدن حمل در ابتداء به خواست خداوند متعال است پس اگر خداوند بخواهد هیچ چیزی نمی تواند آنرا تغییر دهد، توکل بخدا داشته باشید و به هر چه او صلاح میداند راضی باشید. مزاج شما گرم و خشک است و معمولا خانمها با مزاج شما دخترزا هستند (البته کلیت ندارد) ابتداء باید مزاج خود را به اعتدال برسانید و خشکی را از بدن خود بیرون کنید، حجامت دوره ای انجام دهید، حجامت پشت گوش انجام دهید، حمام گرم نروید، از استخر استفاده کنید، از غذاهای با طبع گرم کمتر استفاده کنید، با روغن زیتون بدن خود را چرب نمائید، از سبزیجات تازه و میوه جات فصل به وفور استفاده فرمائید، سعی کنید از محیط های پر استرس و هیجان که خون شما را به جوش می آورد دورباشید، کاهو، شیر، ماست، دوغ، خاکشیر، عرق شاهتره برای شما مفید است. 

من 24 سالمه قد بلند و پوست سفید بعد از ازدواجم باردار شدم و در 4ماه اول از54کیلو به 47کیلو رسید وبعد از شیردهی سینه هایم به شدت کوچیک وشل شدن و الان که 3 سال گذشته همچنان 46کیلو هستم به خاطر ضعف و خواب زیادم و بی حالی پیش دکتر سنتی رفتم گفت طبعم صفراوی که غلبه بلغم شده لطف کنید درمان قطعی برای چاقی 2درمان ضعفم 3برای تعادل رسیدن طبعم را تجویز کنید 

ماست، دوغ، خامه، شیر، سرشیر، پنیر، برنج، ماکارونی، گوشت گاو، مرغ، مواد بسته بندی، سوسیس و کالباس، چیپس و پفک، خیار، هندوانه نخورید؛ مویز، گردو، بادام، پسته، فندق، چلغوز، کنجد، بادام زمینی، قوتوکرمان، عناب، شیره انگور میل کنید، صبحانه ارده با عسل یا سبزی تازه با عسل میل بفرمائید، شیربادام با عسل روزی یک لیوان میل کنید، حمام طبق دستوری که در وبلاگ گذاشته شده بروید، از پودر آنتی بلغم استفاده کنید، بدن را با روغن سیاهدانه چرب کنید، سینه ها را با روغن کوهان شتر چرب کنید، صبحها پیاده روی یا ورزش هوازی انجام دهید، صبحانه مفصل بخورید نهار نصف همیشه و شام بسیار کم میل کنید. بیشتر از رژیم گیاهی استفاده فرمائید.(برای تهیه اقلام فوق می توانید با من تماس داشته باشید) 

آیا سیرابی و قلم گاو به مانند گوشت گاو سردی زا و مضر است؟ 

خیر 

سلام وخسته نباشید،اگه امکانش هست جواب و به ایمیلم بفرستید ممنون
پشت گوشم سمت چپ یه غده دارم که نه درد داره و نه اذیت میکنه عکس گرفتم دکتر گفته غده چربی باید جراحی کنی چون داره بزرگ میشه،به شدت هم چندین ساله قرص اعصاب مصرف میکنم طبع ام هم فک کنم دموی باشم 32 سال دارم  خواهشا راهنمایی کنید الکی نریم عمل کنیم

مشکلی که شما مطرح کردید بوسیله زالو درمانی برطرف می شود. 

پسرم 2 سالشه پیش دکتر بردمش گفت  لوزه ی سومش فعلا کوچیکه و نیازی به عمل نداره ولوزه هاش به شدت التهاب داردولی ترشح پشت حلق نداره   به طوری که موقع خواب با دهان تنفس می کنه می خواستم بپرسم برای التهاب  لوزه هاش چی کار کنم هزارتا راهو رفتم ولی خوب نشد لطفا کمکم کنید   

آویشن شیرازی با غلظت بالا دم کنید در طول روز چندین بار قرقره کند یا اینکه با عسل مخلوط کنید روزی چند بار بدهید میل کند. 

پودر انتی بلغم از چی درست شده ؟ 

پودر مذکور حاصل تلاش محققین گروه احیاگران طب ایرانی است و از ترکیب گیاهان منضج و مسهل بلغم تهیه شده و برای دفع بلغم بسیار مؤثر می باشد. 

من خانمی 44 ساله مدتی است که مقدار قاعدگی بسیار کم شده می ترسم به یائسگی دچار شوم درمان سنتی این مسئله چیست؟
روزی سه بار هربار یک قاشق غذاخوری تخم هویج را در یک فنجان آب جوش دم کنید و میل فرمائید. 

من به شدت اعصابم خورده و حوصله همسرو پسرم را ندارم وحتی هیچ تمایلی به همسرم ندارم باید چی کار کنم 

طبع شما باید سرد باشد، اگر اینچنین است گردو، فندق، بادام، پسته، مویز، بادام هندی، کنجد، خرما خارک، انجیرزرد برای شما بسیار مناسب است، ورزش تفریح و تفرج داروی مؤثری برای شماست، همیشه روی لباستان را آغشته به گلاب ناب کنید. 

با عرض سلام
من زنی 27سالم.قد 166 و وزن 60کیلو.رنگ پوستم تقریبا روشنه.موهام تقریبا خشک و پوست تقزیبا خشکی هم دارم.خیلی احساس گرما می کنم البته بیشتر شب ها هنگام خواب و صبح موقع نماز.علاقه زیادی به خوردن پیاز و سیر خام دارم.خیلی هم حساس و زود رنج.گاهی پر از انرزی و گاهی بی حال بی حال و مایوس.اصلا نمی تونم مزاجمو تشخیص بدم انگار از  هر مزاجی یه خصوصیت دارم.لطفا کمکم کنید. 

اطلاعات داده شده کافی نیست، بنظر میرسد مزاج سرد و خشک داشته باشید؛ شما میتوانید از طریق برخی سایتها که تشخیص مزاج آنلاین دارند به سؤالات مربوطه پاسخ دهید تا طبعتان را بهتر بشناسید.

سلام،وقت بخیر
با مطالبی که در سایت شما دیدم به طب سنتی علاقمند شدم،میخوام کتابی معرفی کنین که با این طب در سطح عمومی و نه تخصصی آشنا بشم...با تشکر

کتاب راز سلامتی و طول عمر نوشته اسماعیل اژدری انتشارات اقبال

می خواستم بپرسم برای کودکانی که از جمع گریزان هستند و با کودکان هم سن خود نمی تواند ارتباط بر قرار کنداز طریق طب سنتی کاری می توان کرد

در قدیم برای اینگونه کودکان برنامه هایی پیش بینی می کردند مثلا اینکه تشویق می کردند برود در مسجد مکبری کند یا دختران را میبردند دوره قرآن و تشویق می کردند در حضور همه قرآن بخواند. در هر حال روشهای روانشناسانه و تربیتی بیشتر باید مد نظر باشد.

سلام وقت بخیر
1- لطفا مراکز معتبر برای حجامت در تهران و کرج را اگر میشناسید معرفی کنید
2- 42 ساله هستم ولی صورتم هنوز پر جوش است آیا درمان دارد ممنون میشم راهنماییم کنید

1- مرکز تحقیقات حجامت در همه ایران شعبه دارد می توانید آدرس را از اینترنت سرچ کنید، اغلب پزشکان نیز حجامت انجام میدهند.

2- برای درمان قطعی جوش صورت می بایست نوع جوش و علت بوجود آمدن آن و طبع بیمار تشخیص داده شود تا یک روش قطعی پیشنهاد شود، فقط تنها توصیه ای که به شما داریم این است که از آزمایش کردن کرم های مختلف خودداری کنید.

سلام
دختری 14 ساله هستم که از ابتدای دوره بلوغ یعنی سنین 13-14 سالگی دچار نامتقارنی لبه داخلی آلت تنسلی شده ام  یعنی یکی از لبه ها کمی بزرگتر و افتاده تر است.آیا این مشکل درمان طبی داره یا خیر؟آیا قبل از ازدواج و بدون عمل لابیاپلستی امکان درمان وجود داره؟
ممنون

اشکالی که در شما بوجود آمده می تواند بدلایل عصبی و بهم خوردن تعادل در بدن شما باشد، اولا بدانید که این موضوع مهمی نیست که شما را نگران کند و مشکل جدی برای شما پیش نخواهد آورد و در آینده اگر رفع نشد و تمایل داشته باشید با یک عمل زیبایی ساده رفع خواهد شد، و توصیه می کنم حساس نباشی و فکر خود را معطوف به آینده درخشان خودت و کسب موفقیت های روز افزون در زندگی کنی و در مسیر رسیدن به موفقیت تلاش کن در ضمن مصرف غذای سالم و داشتن زندگی سالم، ورزش و تحرک برای شما بسیار مفید است. 

باسلام زنی 34ساله هستم که مدت یک سال در زمان پریود خونریزیهایم یک تا دو روز بیشتر نیست وقصد بارداری داشتم .آزمایش دادم که هورمون اف اس اچ طی چندبار آزمایش 18و 30 بود در اسفند 91عمل ای وی اف کردم وفقط یک تخمک بالغ داشتم ومتاسفانه باردارنشدم در اردیبشت ماه92 سونوی تخمدان دادم که دیگر حتی یک تخمک هم نداشتم . آیا بااین همه مشکل ایا امکان بارداری برایم وجوددارد؟چون پزشک بهم گفت احتمال یایسگی زود و نارسایی تخمدان دارم وداروهای شمیایی دیگرجواب نمیدهد.واز نظر شخصیت آدم عصبی وتندخو وخجالتی نیز هستم.عاجزانه خواهش می کنم اگر راهی برای درمانم وجوددارد به من بگویید منتظر پاسخ شماهستم . متشُکرم. 

خواهر محترم: احتمالا شما غلبه سودا دارید، فردی حساس، زود رنج، فکری و عصبی هستید، حرف دیگران در شما خیلی تاثیر میگذارد، بهتر است نسبت به این موضوعی که بیان کردید زیاد حساس نباشید، همه مشکلات قابل حل است اگر خدا بخواهد، و بدانید که مواد شیمیایی مشکل شما را بیشتر می کند، اساسی ترین راه حل برای شما تفریح، گردش، شادی، بیخیالی و لذت بردن از زندگی است، از طرفی برخی درمانهای اختصاصی برای شما وجود دارد که می بایست طی مدتی آنها را انجام دهید برای این منظور با من تماس داشته باشید.  

سلام من دختری 19ساله ام که استخوان بندی باریک داشته وبسیار عصبی و در محل مقعدم دارای زخم بوده و در صورتم تعداد کمی لکه ی قهوه ای دارم به هنگام مطالعه در اطراف چشم هایم و گردن وقسمت بالایی کمرم احساس گرفتگی می کنم با دست زدن به صورتم صورتم قرمز شده وبدنم با کوچک ترین ضربه ای درد می گیرد وگاهی احساس بی حسی در دستانم می کنم  شب ها راحت نمی توانم بخوابم و چشم هایم هم خیلی ضعیف شده خیلی زود چاق وخیلی زود لاغر می شوم  هنگام بیدار شدن از خواب آب ریزش دهان دارم
نمی دانم مشکلم چیست وچگونه درمان می شود ممنون اگر مرا راهنمایی کنید 

شما بهم ریختگی طبع دارید، باید از غذاهای سالم، طبیعی و تازه استفاده کنید، گوشت کمتر بخورید، مواد شیمیایی یا غذاهایی که مواد شیمیایی دارند استفاده نکنید، لوازم آرایش، کرم جات، عطر و ادکلن و مواد اسانس دار مثل آدامس و شیرینی استفاده نکنید، یبوست خود را حتما رفع کنید، محل زخم مقعد را چند روز آغشته به عسل طبیعی نمائید، با روغن بنفشه بدنتان را چرب کنید، برای مطالعه سر خود را زیاد خم نگه ندارید، وقتی بی حوصله می شوید فورا آب هویج میل کنید، داخل چشمهایتان قطره عسل بچکانید، دلاکی نیز برای شما مفید است، برای تعادل طبعتان بهتر است به یک طبیب طب سنتی ماهر مراجعه کنید. 

باسلام.لطفادارویی رامعرفی کنیدجهت درمان وسواس فکری واضطراب وافسردگی ناشی ازآن.متشکرم. 

برادرعزیز: وسواس با دارو درمان نمی شود، هرچه هست از فکر شما و نوع نگرش شماست، بهتراست تا مدتی به هر چه وسواس دارید همان را انجام دهید، ولی برای کاهش اضطراب و استرس دمنوش اسطوخدوس یا عرق آن یا شربت آن بسیار مفید است، اگر گلاب ناب روی پارچه ای بزنید و روی متکایتان بگذارید هم کارساز است. 

سلام من دختری 20 ساله هستم که شب ها به علت گرمای زیاد وشدید بدن نمی تونم بخوابم این وضعیت برای چند ماهی است مدام از گلو درد وپوسته پوسته شدن لب واحساس خفگی گلو رنج میبرم ویک بار به علت پنومونی بستری شدم واحساس سبکی سر وعدم تمرکز وافت در تحصیلم نگرانم اگه میشه راهی برای درمان به من بگویید ممنونم. 

شما غلبه سودا دارید، می توانید با من تماس بگیرید یا اینکه در اینترنت درمان غلبه سودا را سرچ کنید و از سایتهای معتبر راه حل پیدا کنید. 

با سلام و تشکر
خانمی 27 ساله ام که هم ویژگی صفراییها رو دارم هم سودا ییها احتمالا سودای سوخته از صفرا دارم (مزاج پایه صفرا) تلخی دهان عطش شدیددد خشکی پوست(علایم صفرا) بواسیر  نفخ شکم بزرگی شکم(معده سرد) جالب اینجاست که مثل بلغمی ها شب ها موقع خواب از دهنم آب جاری میشه !! 100% ویژگیها ی اخلاقی سوداییها رو دارم امکان داره که کبدم گرم باشه و معدم سرد؟؟؟ گرمی بخورم یا سردی؟؟اگه گرمی بخورم دهنم تلخ میشه و جوش میزنم اگه سردی بخورم معدم نفخ میکنه تکلیف ما چیه ؟؟؟!!! 

اولا باید در گوارشتان یک اسهال ملایم ایجاد کنید تا سموم بدنتان دفع گردد مثلاً برگ سنا با گل سرخ شما را کمک می کند. ثانیاً غذاها را با مصلح میل بفرمائید مثلا ماست را با نعنا، پنیر را با گردو، نان کنجدی، برنج را با شوید یا زیره و همینطور غذاهای دیگر ثالثاً از غذاهایی که طبعشان معلوم نیست و مواد شیمیایی دارند جدا پرهیز کنید مثلاً سوسیس و کالباس، شیر پاستوریزه و غیره رابعاً از عطرها و اسانسهای شیمیایی و لوازم آرایش مطلقا استفاده نکنید خامساً چهار مرتبه به فاصله 27 روز یکبار حجامت عام انجام دهید. 

سلام
من دو بار زیر سه ماه سقط داشتم
دکتر طب سنتی هم رفتم چیزی نگفتن
فقط به من رازیانه دادن
شما اگه درمانی دارین میشه کمکم کنید
من کرج هستم
دکترا تشخیص غلظت خون و مشکل ایمنی بدن دادن  
قبل از باردار شدن می بایست هر طرف کاملا آماده باشد بخصوص خانم که می خواهد در بدنش قلب، ریه،مغزو تمام اعضای بدن سالم تولید شود، اگر روحیه حساس و عصبی دارید باید درمان کنید، اگر غلبه طبع دارید باید متعادل شود لذا باید طبع شما تشخیص داده شود و اساسی اشکال یابی گردد، علت سقط رو هم باید مشخص کنید انشاءالله درمان می شوید نگران نباشید. 
سلام خسته نباشید من عاشق طب سنتی ام ولی ارشد صنایع خوندم.یه سوال داشتم:برای خانم 60 ساله ای که سرطان رحم داره و بعد از جراحی الان در مرحله پرتو درمانی هست.برای عوارض پرتو درمانی که باعث دل پیچه و اسهال میشود و برای سرطان میشه یه رزیم داشت؟؟؟؟؟ممنون میشم اگه در اصرع وقت جواب بدین 2 تا ایمیل میذارم براتون. 
سرطان رحم با زالو درمانی در اکثر مواقع درمان شده است، البته بهمراه درمان گیاهی، برای کاهش عوارض پرتودرمانی زنجبیل بهمراه میوه به بسیار کارآمد است، البته دفع سموم بدن و تعادل طبع هم کارآمد است. 
با سلام-به نظر شما روزه داری برای من که بواسیر دارم و لاغرم(با قد 175ووزن 52) و با چشمی نزدیک بین و عینکی هستم مضر است یا مفید. اگر جوابتان را به ایمیلم بفرستید واقعا ممنون میشم  
روزه داری برای شما خوب است به شرط آنکه شرایط روزه داری را رعایت فرمائید. شرایط روزه داری را در وبلاگ خواهم گذاشت. 
با سلام من دختری 23 ساله وزن 45 کیلو هستم با پریودهای نامنظم .هرچی قرص های پروژسترون خوردم فایده نداشته .مزاجم سرد وخشکه .تخمدان پلی کیستیک دارم.بیشتر وقتا بعد از پریود لکه بینی دارم شدید آدم استرسی هستم.میگرن هم دارم.تروخدا راهنمایی کنین چیکار کنم پریودام منظم بشه.من نامزدی هستم و میترسم در آینده نازا بشم.اگه میشه جواب رو به ایمیل بفرستید یک دنیا ممنون میشم  

شما غلبه سودا دارید؛ باید بدانید که همه چیز از فکر شما سرچشمه می گیرد، چرا دائم به مسائل منفی که هنوز پیش نیامده فکر می کنید؟ شما جوان هستید و آینده ی روشنی در انتظار شماست به خدا توکل داشته باشید، تمام مشکلاتی که شما عنوان کردید از هیجان کاذب و استرس است و باعث شده غلبه سودا پیدا کنید واقعاً اگر میخواهید مشکلتان حل شود باید استرس را از خودتان دور کنید، به بیماری یا هر چیز منفی فکر نکنید، غذاهای فریزری و مانده و بسته بندی میل نکنید، از حضور در مکانهای پر تنش خودداری کنید، از لوازم آرایش استفاده نکنید، از این شاخه به آن شاخه نپرید (یعنی به پزشک های مختلف بروید و داروهای فراوان استفاده کنید)، سعی کنید از زندگی لذت ببرید، خودتان خواهید دید که شما اصلاً مشکلی نداشتید. 

با سلام و خسته نباشید. من دختری 26 ساله با وزن 48 و مزاج سرد و خشک هستم. از ابتدای بلوغ پریودهای نامنظم داشتم که با مراجع به پزشک تشخیص تخمدان پلی کیستیک اده شد. داروهای شیمیایی زیادی استفاده کردم که بی نتیجه بود. به پزشک طب سنتی رفتم برایم یه سری داروهایی دادند مثل دوره برطرف کننده فیبروم رحم (در حالی که من فیبروم ندارم)، عرق رازیانه و ... رازیانه رو 40 شب خوردم پریودم دو ماه و نیم عقب افتاد که البته قبلا هم اینجوری بودم بعد پریود شدم، دوباره بعد پاکی باید رازیانه بخورم؟ به نظر شما دوره فیبروم رو استفاده کنم؟ تو رو خدا اگه درمان دیگه ای هست بهم بگید. من داروی منضج سودا هم استفاده کردم روز شانزدهم که برگ سنا و گل سرخ خوردم فقط یه بار اجابت مزاج داشتم نمیدانم سودام رفع شده یا نه؟ خودم از داروخانه قرص ویتاگنوس گرفتم ولی میترسم بدون تجویز بخورم ولی میگن خوبه چیکار کنم؟ خواهش میکنم بگید من چیا بخورم که پریودم منظم بشه. در ضمن خونریزیم هم کمه. من الان عقد هستم اگه درمان نشم بعد عروسی باردار نمیشم . لطفا راهنماییم کنید هر چی به ذهنتون میرسه بگید.
درمان شما فقط با مصرف رازیانه به سر انجام نمی رسد، دوره درمان باید تحت نظر طبیب طب سنتی کامل شود، باید سعی کنید سودا را از بدنتان دور کنید حساسیت زیادی دارید به همه چیز، باید این حساسیت و فکرهای منفی را از خود دور کنید. 

با سلام،پسری 23 ساله هستم که حدود 6 ساله از گردنتا کمرم میخاره و لکه های سیاه ایجاد شده،اخیرا دو بار زالو درمانی رفتم خارش تقریبا رفع شده اما لکه های تیره همچنان هستند،برای برطرف شدن این لکه ها چی کار باید بکنم؟با تشکر  
غلبه سودا بر شما مستولی شده، درمانی که انجام دادید صحیح است ولی باید دوره آن را تکمیل کنید، از غذاهای سودا زا استفاده نکنید و مسهل سودا هم استفاده کنید. 
همسر من کافی سر درد بگیره یا اسهال داشته باشه سری افت فشار پیدا می کنه و در حال موت می شه برای درمان ضعف و پایین اومدن فشارراهی هست  
تا 35 روز هر روز صبحانه ارده با عسل میل کنند، عصرها هر روز تا 35 روز کاهو با سکنجبین عسلی میل کنند، داخل غذا های آبکی مثل سوپ و خورشت در هنگام پخت یک تکه آهن کوره رفته بیاندازید، غذاهایتان را در ظروف مسی طبخ کنید 
سلام.ببخشید این رو مطرح میکنم اما من دچار یک بیماری که یه جوری بهش اعتیاد پیدا کردم شدم.روم نمیشه بگم اما میدونم که شما میدونید.تقریبا نزدیک به 3 ماهه یا 4 ماهه که دچار شدم.شروعش هم در مدرسه بود.به یکی از دوستانم گفتم وبلاگ شما رو معرفی کرد.
البته چند عدد قرص داد اما کار ساز نبود.
الان به جایی رسیده که از من بجای منی گاهی خون خارج می شود.لطفا کمکم کنید تا دوباره انرژی از دست رفته ام رو کسب کنم.ممنونم 
این مسئله که شما رو درگیر کرده اگر دقت کنید و به عقب برگردید متوجه می شوید که از ذهن شما نشات گرفته یعنی ممکنه شما تصویری یا رویدادی رو دیدید یا برخورد کردید و حالا همیشه با اون رویداد زندگی می کنید، شما باید شدیدا از تنهایی و فکر به گذشته و رویدادهایی که شما رو تحریک می کنه پرهیز کنید، کار، مفیدترین حربه برای این موضوع است، خود را به کار سرگرم کنید، آنقدر کار کنید تا خسته شوید و وقت و توان فکر به این موضوع را پیدا نکنید، نگران انرژی از دست رفته نباشید بعد از مدتی باز می گردد. 
باسلام مادرم مدت چندماهی است که به ام دی اس خفیف طبق ازمایشات دچار شده که اسید فولیک وب6 مصرف میکند اولا دلیل این بیماری را بفرمایید ثانیا ایا درمان قطعی دارد  
با بیماری بنام ام دی اس آشنایی ندارم 
اززایمان طبیعی خیلی میترسم.آیاسزارین راتوصیه می کنید؟  
اگر مشکل خاصی ندارید اصلاً سزارین نکنید، شاید ندانید که زایمان طبیعی برای چند روز درد را باید تحمل کنید ولی با سزارین عوارض جراحی را تا آخر عمر باید یدک بکشید، برای زایمان طبیعی خداوند اجر و ثواب خاص در نظر گرفته است یعنی دردی که در هنگام زایمان می کشید برای لحظه لحظه آن ثواب برداشت می کنید، این اجر و ثواب را آسان از دست ندهید. 
برای درمان بی اشتهایی کودک 3 ساله هنگامی که از خواب بلند می شه هیچ میلی به صبحانه نداره و باید به زور بهش غذا داد و اینکه شکمش هم روزی 2 الی 3بار کار می کنه خیلی ضعیفه  
باید مزاج کودک شناسایی شود 
مزاجش صفراوی هست 
از غذاهای گرم پرهیز کند، حجامت پشت گوش انجام دهد، حجامت عام انجام دهد، چند عدد آلو بخارا را در آب خیس کنید بعد از 12 ساعت در یک لیوان آب آلو دو قاشق غذاخوری خاکشیر بریزید میل کند، عصرها کاهو و سکنجبین میل کند، خواب روز برای او مفید نیست، صبحانه سبک مثل نان و پنیر و سبزی به وی بدهید. 
با سلام.من دختری 21 ساله هستم و از ابتدای قاعدگی یعنی 8 سال پیش تا حالا pco دارم.تا حالا داروهای شیمیایی زیادی مصرف کردم که بهبودی حاصل نشده،اگه دارو مصرف نکنم هر دو سه ماه یکبار پریود میشم،با توجه به اینکه چاق هستم دکترها گفتن باید لاغر بشم تا مشکلم رفع بشه.من قراره چند ماهه دیگه عروسی کنم و میگن که این بیماری باعث نازایی میشه،من خیلی میترسم،تورو خدا کمکم کنید و بگید چطوری مشکلمو حل کنم.خواهش میکنم جواب بدین.اگه لطف کنید و جواب رو به ایمیلم بفرستین ممنون میشم.  
شما بیش از اینکه نیاز به درمان جسمتان داشته باشید باید روحیه تان را تغییر دهید، این روحیه حساس و تغییر پزشک و تجربه درمان های مختلف نشان دهنده حساس بودن و شرطی بودن شدید شماست، سعی کنید ابتداء آرام باشید و توکل کامل به خدا داشته باشید، روزی دو استکان صبح و شب عرق رازیانه میل کنید، از این پس از نوار بهداشتی استفاده نکنید، از تیغ استفاده نکنید و در دوران ماهیانه خود را نشوئید، چای نخورید، دم کرده اسطوخدوس روزی یک لیوان میل کنید. 
با سلام زنی 34 ساله هستم با قد 164وزن 71 بارها خواسته ام وزنم را کم کنم از قرص متفورمین چند روز استفاده کردم ولی چون افت قند خون دارم نتوانستم به داروی گیاهی محلمان مراجعه کردم و گفتم با توجه به افت قند خون چه دارویی برای لاغری مفید است گفت همه داروهایی که برای لاغری است افت قنددارد پس دارویی نمی توانید استفاده کنید در ضمن چاقی من درقسمت شکم و پهلوهایم می باشد لطفا مرا راهنمایی کنید در ضمن قرص ضد بارداری روکین نیزدو ماه است که استفاده می کنم و احساس می کنم چاقتر شده ام و شکمم بزرگتر چه کنم.  
از مواد و داروهای شیمیایی استفاده نکنید، از لوازم آرایش دوری کنید، گردو، بادام، فندق، پسته، کنجد و عناب مصرف کنید، عسل زیاد میل کنید، روزی 20 دقیقه ورزش هوازی انجام دهید، پس از یکماه نتیجه را اطلاع دهید. 
سلام اقای دکتر,من 26 سالمه,4ساله ازدواج کردم,سینه های خیلی کوچیکی دارم,هرروز غصه میخورم,از عمل میترسم,ایا کرم یا دارویی گیاهی برای افزایش حجم وجود دارد؟خاهش میکنم کمک کنید..  
روغن کوهان شتر بسیار مؤثر است. 
پسر من غذایی که می خوره خوبه ولی به علت فعالیت زیاد وزن نمی گیره الان 3 سالشه برای چاق شدنش راهی هست سوخت وسازش خیلی زیاده  
اگر غلبه خلط ندارد مشکلی نیست. 
باسلاا ایا برای دیسک کمر هم طب سنتی درمانی دهردم  
در مواد خفیف بهترین درمان کایروپراکتیک یا دست درمانی و در موارد پیشرفته زالو درمانی بهمراه کایروپراکتیک و ورزشهای لازم کارساز است. 
کلا برای وزن گیری کودکان شما راهی دارید  
باید تشخیص طبع داده شود، بخصوص در خصوص کودکان کم کردن یا اضافه کردن وزن با عوارض دراز مدت همراه است. توصیه می شود با طبیب طب سنتی مشورت کنید یا اینکه موردی اطلاعات بدهید تا پاسخگویی شود.  
من بواسیراز نوع بیرونی دارم وبعد از اجابت مزاج یک زایده از مقعد بیرون می آید وخودش داخل می رود دستور جراحی دادند ولی می ترسم جراحی کنم ولی خارش شدید بخصوص در شب
مرا اذیت می کند خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید
سعی می کنم یبوست را از بین ببرم.  
برای خارش با روغن بنفشه محل را چرب کنید، وبرای درمان قطعی زالو درمانی بسیار مؤثر است. البته اگر یبوست را برطرف کنید و روده بزرگ را با روغن بنفشه (تنقیه) چرب نگهدارید شاید نیازی به درمان تهاجمی نباشد. 
با سلام خانمی 33 ساله هستم که قصد دارم تا اواخر پاییز باردار شوم دختری 4 ساله دارم دوست دارم خداوند به من پسری عطا کند همیشه از کم خونی بدنم سردی بیش از حد دستها و پاهایم رنج میبرم چه کنم که مزاج من در کمترین زمان به گرمی در آید؟ لطفا مرا راهنمایی کنید با تشکر.  
بهترین راه برای تغییر طبع و دفع غلبه اخلاط استفاده از منضج و مسهل مربوطه است که باید با تجویز طبیب طب سنتی انجام پذیرد. شما کاهو با سکنجبین عسلی بعدازظهرها میل کنید و در غذاهایی مثل سوپ، آش و خورشت هنگام طبخ آهن کوره رفته بیاندازید تا آهن بدنتان تامین گردد. طبخ غذا در ظروف مسی را هم فراموش نکنید، هرروز سعی کنید صبحانه ارده با عسل میل کنید و در طول روز مویزمنقی میل نمائید. 
پسرم صفرایی هست و غذاش خوبه ولی بدنش استخوانی و گوشتی نیست برای چاق شدنش راهی هست  
با این شرایط لاغر بودن ایشان مشکلی ندارد اصرار به چاق شدنش نداشته باشید، در عین حال روزی یک استکان عرق یونجه صبح و یک استکان عرق نعنا بعداز ظهر می تواند میل کند. 
با سلام 31 سال دارم دو سال پیش عمل فیستول داشتم از آن موقع دیگر کنترل گاز معده را ندارم بطوری که از یک ساعت قبل از اینکه مدفوع دفع شود گاز معده شروع می شود و شکمم بدجوری پیچ می خورد و حتی ممکن است دفع مدفوع هم همراه داشته باشد شکل ظاهری مقعدم هم عوض شده است البته من قبلا اصلا نفخ معده نداشتم و هنوز هم فکر می کنم این مشکل بخاطر نفخ نیست از طرفی کارمند هم هستم و این مسئله تمام روز ذهن مرا به خود مشغول کرده است که نکند یکبار گاز معده بی اختیار خودم خارج شود به خاطر همین روزی 10 بار دستشویی می روم خواهش می کنم مرا راهنمایی کنید چه کار باید بکنم ناگفته نماند که بعد از عملم مقعدم شکل قبلی خود را ندارد و کمی باز است چه کار کنم که بسته شود  
اول اینکه برای درمان قطعی باید طبع شما شناسایی شود، پیشنهاد می شود مقداری زیره بهمراه شاتره و نبات بکوبید بعد از هر غذا یک قاشق مربا خوری میل کنید، سه، چهار روز این کار را انجام دهید تاثیرش را گزارش کنید، عرق نعنا خالص تهیه کنید و در اداره هر وقت چنین حسی پیدا کردید میل کنید، مقعد خود را با روغن کوهان شتر خالص چرب کنید. توجه داشته باشید که باید سعی کنید ذهن خود را درگیر این موضوع ننمائید. 
با سلام و ادب
من 3 ساله برای بچه دار شدن اقدام کرده ام و هنوز نتیجه نگرفته ام. همه جوانب را بررسی کرده ام و خود و شوهرم مشکل خاصی نداریم. حتی IVF هم جواب نداد و فقط مرا مطمئن کرد که جنین تشکیل میشود.حالا فکر میکنم رحم من سرد است. در ضمن طبع من ترو سرد خفیف است. برای گرم کردن رحم چه پیشنهادی دارید؟
با سپاس  
متاسفانه افرادی با مشکل شما بدلیل عدم استفاده از غذاهای مناسب روز به روز بیشتر می شوند، برای رفع این حالت و کمک به شما باید طی مدتی تحت نظر باشید و به توصیه هایی که داده می شود عمل نمائید. برای این منظور آدرس و کدپستی خودتان را بهمراه شرح حال کامل از قبیل سن، قد، وزن، علائمی مثل یبوست، بوی دهان، وجود ترشحات رحمی، نظم ماهیانه، سابقه خانوادگی، سابقه کم خونی، لیست داروهایی که استفاده می کنید و اسکن آزمایشات و مدارک پزشکی خود و همسرتان را به آدرس ایمیل gamco20@yahoo.com ارسال فرمائید. 
با سلام
اینطور که متوجه شدم طبع من بلغمی است.پاها و پایین تنه چاقی به نسبت هیکلم دارم،دهانم گاهی اوقات بو میدهد،چه راهکارهایی برایم توصیه میکنید؟با تشکر  
اگر شما خانم هستید و ترشحات رحمی دارید باید سریع آنرا برطرف کنید، رفع غلبه بلغم با استفاده از آنتی بلغم امکان پذیر است، آدرس پستی خود را به ایمیل احیاگران ارسال کنید تا در اختیار شما قرارگیرد. 
سلام
من خانمی متاهل و 25 ساله هستم. احساس می کنم بلغمی مزاج هستم و لی وقتی چیزهای گرم مثل خرما و عسل می خورم در ناحیه صورت جوش می زنم. قبل از سن بلوغ دارای موهایی ضخیم و پرپشت بودم ولی بعد از آن به مرور دچار ریزش مو و نازکی و سستی مو به طور شدیدی شده ام و همچنین به طور مکرر دجار جوش های صورت به صورت چرکی می شوم که به خاطر اختلالات هورمونی و ترشح بیشتر هورمون مردانه است.همچنین دچار تخمدان pco می باشم. لطفا مرا راهنمایی کنید که آیا درمانی برای این ریزش مو و جوش های هورمونی در طب سنتی وجود دارد و درمان آن چیست؟ با تشکر  
اگر برای حمام کردن زیر دوش میاستید توصیه می شود اینکار را نکنید، برای حمام کردن روی زمین بنشینید و با کاسه آب روی سرتان بریزید و از گل سر شور هم استفاده کنید، بهتر است از شامپوهای مختلف و داروهای مختلف استفاده نکنید که کار را بدتر می کند، روزی یک استکان عرق رازیانه خالص میل بفرمائید، سعی کنید از موادی که دارای عطر و اسانس هستند استفاده نکنید، حجامت عام دوره ای سه مرحله در فاصله ی 25 روز مفید است. 
با سلام.دختر21ساله هستم.رنگ پوستم سبزه .تقریبا6سال پیش از آمپولهای هورمونی افزایش قد استفاده کردم ولی تاثیری نداشت و همچنلن قدم143 س م است.سه،چهار سال است که ریزش مو دارم و 2 ساله که شدید شده وقسمت وسط کاسه سرم متمایل به پایین و اطرافش خیلی شدیده.تاحالاهم از هیچ دوا درمونی استفاده نکردم.2،3،سال هم هست که کبودی دور چشم دارم.جوشهای زیادی رو شونه هام و پشتم درمیاد،12سالگی پریود شدم و اصلا منظم نیست و همیشه چندروز از یک روز تایک ماه عقب میفته و2،3 سال اول هم تقریبا تا2ماه عقب میفتادتا حالا هیچ موقع تو این دوران برعکس اکثر دخترها هیچ دردی نداشتم.یک،یک ونیم سالی میشه که بعضی وقتها شکمم باد میکنه و چند روز بعد خودبه خود خوب میشه اما هیچ دردی نداره(البته بغیراز دوران قاعدگی)چند وقتی هم هست که موقع استراحت و خوابیدن درد شدیدی تو ساق پاهام احساس میکنم و نمیتونم بخوابم.همچنین مدتیه حتی یه قسمت خیلی کمی از ابروهام که از اول کم مو بود همون قسمتها خود به خود میریزن و خودشون هم در میان.ب تقریبا4سال پیش تو قسمت انتهایی ستون فقراتم احساس درد داشتم و فکر میکردم استخوانم دررفته.اما بعد دو سال دیدم چیزی شبیه جوش بزرگه واطرافش سرخ و کبود شده و دردش خیلی شدید شد با مراجعه به دکتر از داروی رفع میخچه و دمل برام دادن ولی به گفته قدیمیها من پیاز رنده و داغ شده رو روش گذاشتم و بستم تا اینکه بعد از چند ساعت محتویات چرکین همراه کمی خون خارج شد بعد از2،3ماه الان 6،7جای دیگه بدنم از اونها در اومده و شبیه جوش است تا چنروز اول دردی مثل جوش داره اما بعد دردش از بین میره و جاش کمی کبود باقی میمونه.من واقعا نمیدونم اینا چی هستن.میترسم تا چند وقت دیگه مثل مورد قبلی بخوان بزنن بیرون که اون موقع دیگه هیچ جای سالم تو بدنم نمیمونه با این سرعت پیشرفتی هم که داره یه سال نمیشه که همه جای بدنمو میگیره.چیکارکنم که جلوشو بگیرم با همه این علایم از شما خواهش میکنم نوع طبع و مزاجم رو بفرمایید و دلایل این مشکلات و راه درمان آنهارو.با تشکر  
با مواردی که شما ذکر کردید غلبه سودا بر شما مستولی است، که می بایست فوراً آن را از بدن شما خارج کرد برای اینکار می بایست حدود 4 ماه دستورات ویژه ای را انجام دهید، برای دریافت برنامه ی درمانی خود آدرس پستی تان را به آدرس : gamco20@yahoo.com ایمیل کنید، و برای ریزش ابرو و موی خود ابتداء باید بدانید که در حمام نباید مستقیم زیر دوش حمام بروید و بهتر است برای استحمام خود روی زمین بنشینید و با کاسه روی سرتان آب بریزید، مقداری کندش خالص را با روغن زیتون مخلوط کنید و به قسمتهایی که ریزش مو دارد بمالید، مواظب باشید قسمتهای بی موی دیگر مانند پیشانی آلوده به روغن نشود.