X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

"طرح شوم آمریکایی" در پوشش "واکسیناسیون فلج اطفال"  چاپ

تاریخ : دوشنبه 5 خرداد‌ماه سال 1393 در ساعت 12:54

گزارش ویژه/

 
خبرگزاری آلمانی
"یونگه ولت" روز جمعه 23 مه 2014 در گزارشی به قلم "راینر روپ" از نقش شوم سازمان
سیا در فلج کردن کودکان پاکستانی پرده برداشت. در این خصوص با گزارش سرویس بین‌ الملل باشگاه خبرنگاران همراه شوید: 
*** تعهد "سازمان سیا" برای توقف سوءاستفاده‌های پزشکی در کشورهای جهان سوم!

یونگه ولت با طرح این پرسش که "سازمان سیا چه ارتباطی با شیوع مجدد فلج اطفال در پاکستان دارد؟" نوشت:

از نامه‌ای که اخیراً کاخ سفید خطاب به 12 تن از مدیران سازمان بهداشت جهانی (WHO) نوشته، این طور برداشت می‌شود که طرح‌های واکسیناسیونی که ایالات متحده در کشورهای در حال توسعه اجرا می‌کند، مستقیماً تحت کنترل و اداره سازمان مرکزی جاسوسی آمریکاست!

این 12 نفر در مقابل، به "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا اعتراض کردند که همکارانشان به دلیل اجرای یک طرح واکسیناسیون غیرقانونی توسط سازمان سیا در پاکستان، خطرات بسیاری را برای سلامت انسان‌ها موجب شده‌اند.

در نامه‌ای که مورخ 16 مه 2014 خطاب به ریاست سازمان بهداشت جهانی تنظیم و روز 20 مه در روزنامه "واشنگتن پست" منتشر شده است، "لیزا موناکو" (Lisa Monaco) دستیار ارشد اوباما در مبارزه با تروریسم و امنیت داخلی، این اطمینان را می‌دهد که سازمان سیا از این پس هیچ طرح واکسیناسیونی در خارج از کشور پیاده نخواهد کرد. در بخشی از این نامه آمده است:


"مایلم به اطلاع شما برسانم که رئیس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA) در آگوست 2013 قانونی را به تصویب رساند که به موجب آن، این آژانس دیگر هیچ استفاده عملیاتی از طرح‌های واکسیناسیون نخواهد کرد. لذا این قانون، طرح مورد نظر شما را هم شامل می‌شود. همچنین سازمان سیا از این پس هیچ اقدامی در جهت دسترسی به DNA و سایر عناصر ژنتیکی افراد مرتکب نخواهد شد. این سیاست جدیدی که سازمان سیا اتخاذ کرده، کل جهان و پرسنل آمریکایی و غیرآمریکایی سازمان را دربرمی‌گیرد."

گوشه‌ای از این قبیل عملیات‌های محرمانه و شرم‌آور ایالات متحده آمریکا در سال 2011 از سوی روزنامه انگلیسی "گاردین" فاش شد.
گاردین با انتشار اسنادی نشان داد که سازمان سیا به طور سیستماتیک، طرح‌های شومی را در پوشش واکسیناسیون روستانشینان کوهستان‌های پاکستان عملیاتی کرده است.


به عبارت دیگر سیا، مردمی را که برای واکسیناسیون می‌آمدند، حتی کودکان، در واقع بر ضدّ ابتلا به فلج اطفال واکسینه نمی‌کرده، بلکه به جای این کار عناصر ژنتیکی آن‌ها را دریافت و به کمک DNA آنان، مشخص می‌‌کرده که آیا از اعضای فامیل یا خانواده دور و نزدیک "اسامه بن لادن" هستند یا خیر؟!

خبرگزاری "صدای روسیه" دیروز 24 مه 2014 با مبهم خواندن دخالت‌های سیا در طرح‌های سلامت‌محور آمریکا، نوشت:

نقش برنامه واکسیناسیون فلج اطفال پاکستان، در نابودی بن‌لادن، رهبر تروریست‌های القاعده هنوز معلوم نیست.

یکی از عملیات‌های گسترده‌ای که سیا برای دستگیری "بن لادن" و خانواده‌اش در مه 2011 انجام داد، این بود که مأموران سیا، "دکتر شکیل افریدی" (Shakil Afridi) را مجبور کردند تا در شهر ایبت آباد پاکستان، یعنی درست همان شهری که بن لادن سرانجام در آن کشته شد، یک کمپانی جعلی واکسیناسیون به راه بیندازد.

سیا برای آنکه طرح شوم و ضدّبشری خود را برای بومیان این کشور باورپذیر کند، واکسیناسیون را از مناطق فقیرتر کلید زد و کم کم به دیگر شهرها گسترش داد. البته دکتر افریدی بعد از مدت کوتاهی به جرم خیانت به وطن، همکاری با سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه و تهدید سلامت عمومی کشور بازداشت و از سوی دادگاه پاکستان به 33 سال زندان محکوم شد.


در نتیجۀ عملیات‌های جنایتکارانه سازمان سیا، روستانشینان کوهستان‌های پاکستان در ماه‌ها و سال‌های بعد با هر سلاحی که می‌توانستند، با هرگونه طرح واکسیناسیون که به آمریکا ربط پیدا می‌کرد، به مقابله برخاستند. با این وجود تاکنون 56 نفر از شهروندان پاکستانی (که عموماً کودک بودند) به همین دلیل جان خود را از دست دادند. همین مسئله باعث شد رئیس سازمان سلامت آمریکا نامه‌ای که در ابتدای این گزارش ذکر شد را به رئیس جمهور این کشور بنویسد.

در حال حاضر شیوع بیماری فلج اطفال در پاکستان رو به افزایش است و یکی از دلایل آن اینکه والدین فکر می‌‌کنند کودکانشان چند سال پیش واکسینه شده‌اند در حالی که فقط از خون آن‌ها DNA گرفته شده است.


گفتنی است از آغاز سال 2014 میلادی تاکنون 77 مورد بیماری فلج اطفال در سطح دنیا گزارش شده که نزدیک به 80% آن در پاکستان بوده است.

*** سؤال اینجاست که...

چرا در برهه زمانی فعلی، آمریکا تصمیم گرفته نامه‌نگاری‌هایش با ریاست سازمان بهداشت جهانی را در اختیار افکارعمومی قرار دهد؟

آیا اعلامیه واشنگتن در این باره که سیا از این به بعد فعالیت‌های جاسوسی خود را در پوشش "واکسیناسیون" در کشورهای در حال توسعه پنهان نخواهد کرد، وعده‌ای صادقانه است؟

وقتی دستیار ارشد رئیس جمهور آمریکا در مبارزه با تروریسم، طی نامه‌ای متعهد می‌شود که از این پس آژانس اطلاعات مرکزی این کشور (سیا) هیچ طرح واکسیناسیون غیرقانونی و خلاف موازین پزشکی در خارج از کشور پیاده نخواهد کرد، این به چه معناست؟


به نظر می‌رسد سران واشنگتن پی برده‌اند که اگر امروز رسماً اعلام نکنند که سیا دیگر در پشت پرده این واکسیناسیون‌های شوم قرار ندارد، بعید است بتوانند مناسبات خود با اسلام آباد را اصلاح کنند؛ بالأخص آنکه مناسبات واشنگتن- اسلام آباد از روابط ایالات متحده- کابل جدا نیست و همگی می‌دانیم که سال 2014، یادآور وعده خروج نظامیان آمریکایی از خاک افغانستان است.

گزارش از طاهری

منابع:

http://www.jungewelt.de/2014/05-23/036.php
http://www.washingtonpost.com/world/national-security/cia-no-more-vaccination-campaigns-in-spy-operations/2014/05/19/406c4f3e-df88-11e3-8dcc-d6b7fede081a_story.html
http://www.theguardian.com/world/2014/may/20/cia-vaccination-programmes-counterterrorism