X
تبلیغات
رایتل

سرطان، ارمغانی از مصرف دارو  چاپ

تاریخ : شنبه 26 بهمن‌ماه سال 1392 در ساعت 20:13

JAMA Internal Medicine August 5, 2013

تازه ترین بررسی ها نشان می دهد مصرف طولانی مدت مسدود کننده های کلسیم با خطر دو برابری سرطان پستان در زنان یائسه همراه است.

در یک مطالعه 900 زن یائسه که دچار سرطان پستان مهاجم مجاری پستان بودند، 110 زن مبتلا به سرطان لوبول های مهاجم و 900 زن سالم در گروه کنترل مورد مطالعه قرار گرفتند. پس از تعدیل داده ها، مشخص شد استفاده اخیر از مسدود کننده های کانال کلسیم به مدت 10 سال یا بیشتر در قیاس با عدم مصرف این داروها، تقریباً با افزایش خطر 5/2 برابری انواع سرطان های پستان همراه است. استفاده کوتاه مدت و مصرف این داروها در گذشته یا مصرف سایر داروهای ضد فشار خون(نظیر بتابلوکرها و دیورتیک ها) با هیچ گونه افزایش خطری همراه نبود.

محققان می گویند اگرچه این یافته ها تأثیری روی طبابت بالینی ندارد، اما دلیل قانع کننده ای برای پیگیری ارتباط بالقوه بین مسدود کننده های کانال کلسیم و سرطان پستان است.

منبع: نشریه نوین پزشکی |شماره 555| 1 شهریور 92

پیشنهادات نیوشا ضیغمی برای شادابی پوست  چاپ

تاریخ : سه‌شنبه 1 بهمن‌ماه سال 1392 در ساعت 11:33

اکثر خانم ها دنبال راههایی می گردند که پوستی شاداب و لطیف داشته باشند، وقتی به ما مراجعه می کنند، هرچه که به ایشان می گوئیم از لوازم آرایش استفاده نکنید، به استحمامتان اهمیت بدهید، به خوراکتان دقت کنید، به شادابی و نشاط روحیتان اهمیت بدهید، ورزش کنید و ... باور نمی کنند و باورشان این است که زیبایی را با گریم بدست آورند و یکی از استدلال های ایشان، بازیگران هستند که از لوازم آرایش استفاده می کنند و پوست شاداب و خوب دارند و هر چه که می گوئیم چنین نیست باور نمی کنند، حال مطلبی از قول یکی از بازیگران در یکی از مجلات سلامتی چاپ شده، هر چند برخی از توصیه هایش کمی مقایر با اصول طب سنتی است ولی بازهم کلیات آن را مفید دیدیم که در زیر می آوریم خودتان قضاوت کنید:

ادامه ...