بعد از چند وقت سلام  چاپ

تاریخ : یکشنبه 18 فروردین‌ماه سال 1392 در ساعت 13:11

یه مطلب تو قسمت نظرات یکی از وبلاگهای ارزشمند دیدم که برای شما هم میگذارم، مطالعه کنید و نظرتون رو بگید : 

با سلام . دستورالعمل اجرائی ارائه خدمات طب سنتی صادر شد.
این دستورالعمل ناگزیر و از سر تکلیف نوشته شده است. و در روح این دستورالعمل پیامدهای ناگواری نهفته می باشد.
1- در زمان رضا شاه برای حذف طب ایرانی، ابتدا ممنوع نشد. بلکه مشابه همین دستورالعمل گفته شد نخبگان با مجوز مجاز به طبابت خواهند بود و در طی یک دوره دیگر مجوزی داده نشد. تا تمام نخبگان مردند. و تمام فارغ التحصیلان پزشک طب غربی بودند.
2- طبق ماده 18 این دستورالعمل "مدت زمان یکسال" محدود شده است. و باید با آن مطابقت شوند.
یعنی تا 8 ماه دیگر هیچ حجام و دلاک و فعالین زیر فوق دیپلم و غیر پیراپزشک حق همکاری حتی در مطب پزشکان طب سنتی ندارد. (طبق ماده 6)
3- تا 8 ماه دیگر هیچ یک از پزشکان فارغ التحصیل دانشگاه طب سنتی ارمنستان حق طبابت و حجامت و اعمال طب سنتی در مطبشان را ندارند. چون مورد تایید وزارت خانه نیست.( ماده 2)
4- هیچ پزشک علاقمندی دیگر که فارغ التحصیل دانشکده های طب سنتی نباشد همچون دکتر منتظر و دکتر فهیمی و دکتر روازاده ، .... در صورتی که تا 8 ماه دیگر نتواند مجوز از دانشگاه علوم پزشکی بگیرد دیگر قادر به طبابت در طب سنتی نیست.
5-( چون طبق تبصره 3 ماده 2 ممکن است دانشگاه دیگر مجوز ندهد.)
6- نظام نامه و کسب مجوزهای مربوطه توسط رقبای طب سنتی باید تایید شود.
7- و مهمتر از همه بخاطر محدود بودن فارغ التحصیلان دانشکده های طب سنتی که تاکنون حتی 20 پزشک فارغ التحصیل نشده اند. و تعداد 2000 شهر در ایران، لاجرم باید تا 200 سال دیگر صبر کرد که هر شهر یک پزشک مورد تایید وزارتخانه فارغ التحصیل شود. ( مثلا کرج یک پزشک - شیراز یک پزشک .... )